WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY JEZIORANY

Zaproś nad do siebie

GMINNY OŚRODEK KULTURY W DYWITACH
Za nami kolejna wizyta studyjna na Warmii uczestników programu Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie”. Jednym z gospodarzy był Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

„Zaproś nas do siebie!” to całoroczny, bezpłatny projekt szkoleniowy Narodowego Centrum Kultury, adresowany do ośrodków kultury z całej Polski. Jego celem jest podnoszenie kompetencji pracowników w zakresie zarządzania, komunikacji i projektowania oferty programowej.

„Zaproś nas do siebie!” to całoroczny, projekt szkoleniowy Narodowego Centrum Kultury, adresowany do ośrodków kultury z całej Polski. Jego celem jest podnoszenie kompetencji pracowników w zakresie zarządzania, komunikacji i projektowania oferty programowej. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 instytucji kultury z całej Polski, których przedstawiciele poznawali dziedzictwo Warmii na przykładzie działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach oraz Lidzbarskiego Domu Kultury. „Wizyta studyjna na Warmii i jej główny temat to dziedzictwo lokalne i tożsamość lokalna. Bardzo mocno zachęcamy instytucje kultury do tego, żeby budując swoją ofertę programową czerpały z tego, co najbliżej, ze swojej tradycji i historii. Bardzo zależało nam na tym, żeby uczestników programu zabrać w miejsca, gdzie ta tradycja lokalna, tożsamość jest mocno kultywowana” – wyjaśnia Karolina Michalska z Narodowego Centrum Kultury.

Uczestnicy w trakcie wizyty studyjnej odwiedzili szereg miejscowości, które kultywują warmińskie tradycje. Jedną z tych miejscowości był Bukwałd, w którym odbyły się warsztaty gręplarskie. Jednym z przystanków wizyty studyjnej w regionie był Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych w Gadach, gdzie odbywały się warsztaty ceramiczne. Na spotkanie przyjechały koła gospodyń wiejskich z Tuławek oraz Gadów, które zaprezentowały m.in. swoje popisowe potrawy.

Wizyty studyjne zrealizowane dzięki programowi „Zaproś nas do siebie!” to doskonała okazja do poznania nowych miejscowości, tradycji, kultury, ludzi, ich metod pracy i pielęgnacji dziedzictwa. To nauka poprzez doświadczanie, poznawanie dobrych praktyk, wymiana doświadczeń i budowanie relacji pomiędzy uczestnikami. Następna edycja już za rok.